Najczęściej zadawane pytania

Każdy mieszkaniec Gminy Dopiewo! Każdy – niezależnie od wieku! Ma PESEL to ma głos! W związku z czym podczas głosowanie nie zapomnijcie o rodzinie! 

Mąż i żona, dzieci i wnukowie, dziadkowie, a nawet teściowie – wszyscy mieszkańcy gminy Dopiewo! 

To jest nasza szansa – dzięki temu w jednym domu możemy zdobyć 3, 5, czy nawet 15 głosów! W rodzinie siła!

Bo niestety nic innego się nie da!

Wszystkie główne ulice Konarzewa wg kategorii są drogami Powiatowymi:

– 2412P – ul. Poznańska

– 2414P – ul. Dopiewska

– 2015P – ul. Szkolna 

Co to oznacza? Że pełne prawo do zarządzania drogą jest w rękach powiatu. Co za tym idzie obowiązują na niej zasady dróg powiatowych.

Z pośród wielu obostrzeń na drogach powiatowych nie można montować spowalniaczy ruchu, a powiat nie ma obowiązku malowania pasów rozdzielających drogę na drogach węższych niż 6 metrów. W związku z czym zostawiają nas samych z naszymi problemami i zasłaniają się prawem.  

Dlatego jedyną nadzieją na spowolnienie ruchu jest zapukanie do sumienia kierowców jeżdżących tymi drogami i pokazanie im, że przekraczają dozwoloną prędkość tym samym narażając na niebezpieczeństwo nas i nasze dzieci.    

Jak najwięcej! 🙂 Trudno jednoznacznie określić ile głosów będzie potrzebnych do zwyciężenia w tegorocznej edycji DBO, ale liczymy, że zebranie ok 1300 głosów powinno wystarczyć, aby zrealizować nasz projekt. Tylko 1300 głosów – co to dla nas! Razem damy radę! 🙂